ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Baseny ogrodowe – o czym należy pamiętać przy wyborze

Upalne dni zdecydowanie zachęcają do tego, żeby się ochłodzić w wodzie. Jeśli ktoś ma jakieś miejsce w swoim ogrodzie, to może pomyśleć o tym, aby znalazł się tam odkryty basen. Baseny tego typu cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, i można je bez problemów kupić w wielu różnych rozmiarach i wersjach. Zależnie od konstrukcji pozwolić mogą jedynie się pochlapać dzieciom, co rzecz jasna im sprawi mnóstwo radości i frajdy, ale w największych modelach można nawet próbować pływać. Generalnie baseny ogrodowe możemy podzielić na trzy główne grupy, czyli stelażowe, rozporowe i dmuchane.

Dmuchane baseny mają najmniejsze rozmiary, nadające się idealnie dla małych dzieci. Rozkłada się je bardzo szybko, aby je napełnić nie potrzeba dużo wody, a oferowane są do tego w najróżniejszych kolorach i kształtach. Nieco pojemniejsze i większe są baseny w wersji rozporowej. One przeważnie mają okrągły kształt, z uwagi na to że u góry posiadają wytrzymały kołnierz, zabezpieczający przed rozerwaniem. Największe i najbardziej wytrzymałe są modele stelażowe, z nich bez problemów mogą korzystać dorosłe osoby.

Konstrukcja basenu opiera się na stelażu wykonanym z rurek, a ich kształt może być okrągły albo prostokątny. W wielu modelach na wyposażeniu jest również drabinka, która ułatwia wychodzenie i wchodzenie. Jeśli ktoś zainteresowany będzie zakupem tego typu basenu, to może sprawdzić ofertę firmy renovey, oferuje ona zarówno szeroki wybór samych basenów jak również szereg akcesoriów do nich.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY