ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Ćwiczenia z terapii SI proponowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach

Ćwiczenia z terapii integracji sensorycznej realizowane w centrum RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach proponowane są dla najmłodszych, jacy mają trudności w zakresie działania poszczególnych zmysłów. Każdy rodzic, który zapisze swoje dziecko na terapia si Śląsk ma pewność, że jego maluch będzie doskonale zadbany i będą zajmować się nim wykwalifikowani eksperci.

Dużym atutem ośrodka jest to, że każdy plan pomocy jest ustalany na prywatnych zasadach. Za pomocą stymulowanej zabawy pobudzone są zmysły dziecka, co usprawni jednocześnie motorykę małą i dużą oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Zadaniem takiej terapii jest dostarczanie dziecku ustalonej liczby bodźców sensorycznych, co przełoży się na ulepszeniu integracji bodźców docierających do malucha z otoczenia, jak i z jego ciała. Na początku odbywa się diagnoza si Śląsk, mająca na celu dobierać najlepsze ćwiczenia dla konkretnego malucha.

Zajęcia odbywają się w sali do tego przygotowanej, w jakiej wykorzystany jest wyspecjalizowany sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie oraz materiały o dowolnej fakturze, przeznaczone do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej oraz smakowej.

Proponowana terapia si śląskie skierowana jest na przykład do dzieci: z nadwrażliwością na dotyk, nielubiących ubierać ubrań z metkami, nielubiących zabaw w piasku, ciągle się potykających, z wybiórczością pokarmową, stale rozbudzonych, mających problemy z wykonywaniem rysunków, mających trudności z napięciem mięśniowym, zlęknionych i nad wyraz uwrażliwionych na głośne dźwięki. Diagnoza zawiera: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, konsultację z opiekunami. Ćwiczenia odbywają się w wyposażonym gabinecie, a pedagodzy i rehabilitanci, posiadają odpowiednie dyplomy, zatwierdzające ich kompetencje. Jest to polecany ośrodek na Śląsku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY