ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Daj sobie restart! Wybierz detoks!

Daj sobie restart! Wybierz detoks! Stres, ciężkie i obfite posiłki, powietrze, którym oddychamy, to tylko niektóre z czynników, które przynoszą zmiany w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest więc regularnie wypełniony toksynami i produktami, których nie jest w stanie metabolizować.

Dobre wieści? Na szczęście nasz organizm jest dobrze przygotowany do eliminacji toksyn i nie wymaga do tego specjalnych diet ani drogich suplementów. Istnieją naturalne mechanizmy, dzięki którym wie, jak wyeliminować to, co mu nie służy. Jak działa ten proces? Aby osiągnąć pożądane rezultaty, skóra (największy organ ciała) pracuje nieprzerwanie, następnie układ limfatyczny, płuca, jelita, wątroba i nerki. Można więc powiedzieć, że proces detoksykacji zachodzi w organizmie trwale i naturalnie.

Oczyść się

Są jednak wyjątki: te narządy mogą już nie radzić sobie prawidłowo i mogą wystąpić różne stopnie zatrucia. Przyczyna? Z jednej strony dlatego, że do tych narządów dochodzi wzmożony napływ toksyn : z powodu jedzenia, nadmiernego spożycia narkotyków, alkoholu czy palenia, zanieczyszczenia powietrza, wody, detergentów czy kosmetyków. Z drugiej strony na wszystkie narządy biorące udział w procesie eliminacji toksyn mogą wpływać różne czynniki w ich funkcjonowaniu. W szczególności mogą wystąpić różne zaburzenia równowagi i dysfunkcje, w tym brak równowagi energetycznej spowodowany niezdrowymi nawykami życiowymi: brak ruchu, siedzący tryb życia i zamknięte godziny i dni, zaniedbanie snu i nawodnienia.

Efekty?

Po odurzeniu organizm najpierw wytwarza łagodne objawy – gorączkę, trądzik, biegunkę – a zatrzymanie ich lekami tylko pogarsza problem, blokując drogę do ewakuacji toksyn. Infekcje, zapalenie okrężnicy, biegunka lub trądzik, które są powszechnymi chorobami, z którymi borykamy się w pewnym momencie życia, są w rzeczywistości działaniem odtruwającym organizm. Działania te mają miejsce, gdy poziom toksyn w organizmie staje się nie do zniesienia. Należy zauważyć, że biorąc leki blokujące te reakcje (gorączka, biegunka itp.) w rzeczywistości nie robimy nic poza „topieniem” organizmu we własnych toksynach. Te toksyny będą wpychane coraz głębiej, prowadząc do: kamieni nerkowych, alergii, astmy, łuszczycy, depresji, zaburzeń hormonalnych, chorób autoimmunologicznych, nowotworów. Zobacz https://www.minedu.sk/op-vzdelavanie-esf/

Precz z toksynami! Wybierz detoks!

Inne objawy mogą obejmować chroniczne zmęczenie lub przyrost masy ciała. ” Głównym mechanizmem, za pomocą którego organizm broni się przed toksynami, jest przede wszystkim produkcja tkanki tłuszczowej, za pomocą której je izoluje. W takich warunkach staje się całkiem oczywiste, że musimy pomóc narządom w eliminacji toksyn, co zwykle nazywa się detoksykacją ”- wyjaśnia balneolog.

Jakie są rozwiązania i jak wybrać najlepsze?

ż , sprawy są trochę skomplikowane, ponieważ media obfitują w oznaki detoksykacji, od drakońskich diet z wodą i sokiem z cytryny po złożone programy treningowe z wyłącznym spożywaniem koktajli. Często próbujemy, ponieważ są rekomendacje w trendach, ale zawodzimy, ponieważ nikt nie mówi nam dokładnie, jak postępować zgodnie z tym procesem. A zwłaszcza, że ​​taki proces nie działa we wszystkich przypadkach, ale należy przestrzegać zindywidualizowanego i spersonalizowanego programu ” – dodaje lekarz specjalista.

Co robi detoks?

Ten naturalny proces polega na „ aktywacji krążenia oraz eliminacji i neutralizacji toksyn z organizmu. To także regulacja układu nerwowego, a następnie rozluźnienie mięśni, naczyń krwionośnych, wyeliminowanie toksycznych produktów, a jednocześnie regulacja układu hormonalnego – dodaje balneolog.

Czy możemy przeprowadzić indywidualny program detoksykacji w domu?

Tak, możesz próbować robić to w biegu, dbając o swoje codzienne zadania, ale nie będzie to łatwe. To trudny proces. Przede wszystkim dlatego, że trzeba być bardzo uważnym na siebie, na zachodzące zmiany. Twoja fizjologia się zmieni i powinieneś poświęcić trochę czasu na ćwiczenia. Dodatkowo integracja tych warunków w Twoim codziennym życiu mogłaby zapewnić Ci sporą porcję stresu, co przyczyniłoby się do wzrostu toksyn w organizmie – ostrzega specjalista.

Co możesz zrobić w takim przypadku?

Nasza rekomendacja: pobyt na detoksie! Nie tylko poczujesz się lepiej, ale po takim pobycie będziesz bardziej wydajny, ponieważ będziesz czystszy i bardziej zrelaksowany.

Oto kilka najważniejszych punktów pobytu detoksykacyjnego: Przede wszystkim będziesz mógł skorzystać z poradnictwa, aby dowiedzieć się, od czego zacząć, a zwłaszcza jak połączyć odżywianie z nawodnieniem, z odpowiednimi ćwiczeniami, aby wiedzieć, gdzie i kiedy przestać.

Wtedy skorzystasz ze snu i relaksu, aby wszystkie Twoje wysiłki na rzecz detoksykacji miały największe szanse powodzenia. Dobry sen (przed północą) to najskuteczniejszy fizyczny mechanizm detoksykacji i regeneracji. Ostrożny! Poruszona psychika, zmęczony i osłabiony organizm odmawia detoksykacji i pojawia się objawy, które wymagają przerwania leczenia. Efekty działania ekosystemu to rozluźnienie i uspokojenie układu nerwowego.

A skóra się ucieszy

Będziesz także mógł skorzystać z oczyszczającego działania na skórę, jakie ma błoto sapropelowe. Jest bogaty w minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i jest włączany do zabiegów kompleksowego zabiegu detoksykacji organizmu, którego celem jest: Detoksykacja skóry i nerek poprzez masaże, zabiegi błotne i kąpiele solankowe;

Detoksykacja limfatyczna poprzez drenaż limfatyczny, hydroterapię, aquafitness, pływanie i rozciąganie; Detoksykacja wątroby poprzez stosowanie błota i kąpiele w słonej wodzie;

Detoksykacja oddechowa w aerozolu za pomocą słonej wody i tlenoterapii; Detoksykacja psychiczno-emocjonalna, którą zapewnia przede wszystkim uspokajający klimat uzdrowiska, ale także szereg zabiegów takich jak masaż relaksacyjny, magnetoterapia, hydroelektroterapia,

Dr Suzana zaleca również podjęcie kroków, aby cieszyć się zdrowiem i czystym ciałem:

pić dużo wody wysokiej jakości, około 2,5 litra/dobę (woda źródlana, woda ujemnie jonizowana – uzyskana np. z filtra SDK-501 Enagic). Jeśli nie jest to możliwe, wybierz czystą wodę o pH około 7,5 i niskiej gęstości mineralnej (np. wapń poniżej 50mEq/l) lub wodę przefiltrowaną przez urządzenie do odwróconej osmozy, która jest naładowana dodatnio i przez to nie posiada właściwości odtruwających. i regenerująca moc wody źródlanej lub wody naładowanej ujemnie);mdla nawodnienia pij tylko zwykłą wodę lub soki warzywne, nie inne płyny;

W miarę możliwości nie trzymaj telefonu komórkowego blisko ciała, zwłaszcza okolic serca, ponieważ indukowane napromienianie zmniejsza procesy energetyczne, detoksykacyjne i regeneracyjne organizmu; Iść spać wcześnie (spać jak najwięcej godzin przed północą); lepiej wstawać o 4 rano o świcie niż spać późno w nocy po 12). Dobry sen (godziny przed północą) to najskuteczniejszy fizyczny mechanizm detoksykacji i regeneracji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY