Zdrowie

Dlaczego warto regularnie chodzić na stomatologiczne przeglądy

Wielu osobom stomatolog będzie się kojarzył ze zwykłym gabinetem, w jakim da się wyrwać zęba albo założyć plombę. Faktycznie takich stomatologów jest najwięcej i przeważnie jeśli coś się zaczyna dziać, to do nich w pierwszej kolejności idziemy. Ale różnych specjalności związanych z różnym leczeniem zębów będzie jeszcze parę, i niektóre z nich nie mają nic wspólnego z wierceniem.

Jeżeli w jamie ustnej pojawią się jakieś poważniejsze problemy, na przykład związane zapaleniem, to często będzie się nimi musiał zająć chirurg stomatolog. Do niego udać się też trzeba, jeśli do wyrwania będzie jakiś nietypowy ząb, z którym normalny dentysta może sobie nie poradzić. Jeżeli ktoś by chciał polepszyć ogólny wygląd zębów, to wybrać się może do ortodonty. Akurat ten specjalista nie używa wierteł, a specjalnych aparatów, za pomocą jakich może skorygować ustawienie zębów w szczęce.

Ortodontyczne aparaty przeważnie są noszone przez dzieci, lecz jeżeli któryś z dorosłych zechce, to też nie ma żadnego problemu żeby go nosić. Za to jeżeli ktoś nie ma wcale zębów, to nim może się zająć protetyk. U tego specjalisty można chociażby zrobić koronę, most albo wstawić sztuczne implanty, przy pomocy których można będzie odzyskać wspaniały uśmiech. Tak więc widać, że nie każdy, kto robi coś przy zębach, jest normalnym stomatologiem, bowiem pozostałe specjalizacje także są bardzo potrzebne. A jeśli ktoś będzie potrzebował czegoś więcej się dowiedzieć w tym temacie, to może w wyszukiwarce wpisać hasło ukruszony ząb i przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY