ARTYKUŁ SPONSOROWANY Turystyka, Sport

Jak odpoczywać w chorwackim mieście Mali Lošinj?

Jeśli planujesz już wakacje na tej cudownej wyspie i zastanawiasz się, jak wypoczywać na chorwackiej wyspie Mali Lošinj, nie musisz się obawiać. Z pewnością w takim miejscu nie odczujesz nudy. Możesz tam świetnie spędzać czas. Wyszukają tu w swoim stylu coś wielbiciele zabytków, miłośnicy sportu, ale też osoby, które zwyczajnie preferują wypoczywać spędzając czas na piaszczystej plaży. Roślinność jest tu piękna i będzie co podziwiać.

Na liście obiektów zabytkowych można znaleźć na tyle imponujące pozycje jak: wille bogatych rodzin, kościół świętego Marcina, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku, fontanna z 2 delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla zapamiętania dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko albo mający wiele okazów ogród ziół leczniczych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą tutaj uprawiać windsurfing, pływać na skuterze wodnym, jeździć na nartach wodnych, pograć w tenisa, jeździć konno, nurkować, łowić ryby pod wodą, zagrać w koszykówkę, jeździć na rowerze, latać na paralotni, skakać ze spadochronu, czy po prostu udać się na pieszą wycieczkę. Każdy wyszuka tutaj idealną aktywność dla siebie. Jeśli natomiast turysta skupia się na życiu kulturalnym, to zabaw latem też tu nie zabraknie. Popularnością cieszą się przykładowo „Zabawy rybackie” w pełnej słońca zatoczce. Więcej informacji można odszukać na witrynie internetowej https://www.jutarnji.hr/naslovnica/najljepsi-kvarnerski-otoci-otok-losinj-2111874

Interesująco prezentuje się też program rozrywkowy w zatoce St. Martin. W Mali Losinj rekomendowana jest również gastronomia. Aby posmakować miejscowych oraz chorwackich specjalności rekomenduje się odwiedzać restauracje: Veli Zal, Villa Mozart, Losinjsko jidro lub knajpki: Lanterna, Odisej, czy Val di Sole. Miasteczko najpierw było miastem portowym, jak i dużo miast na terenie Chorwacji. Centrum to sporo ludzi, łodzie, jachty, statki, restauracje, robiąca bardzo dobre wrażenie natura. Warto wybrać się bez wątpienia na spacer długa uliczką nadmorską.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY