ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Jak zadbać o dobre działanie serwera – listwy PDU

Serwer mimo ogólnemu mniemaniu nie jest żadnym urządzeniem, ale jest to po prostu program komputerowy, jaki zaświadcza usługi na rzecz innych programów, które korzystają z innych pecetów, połączonych w sieć. Usługa ta oznaczana jest hostingiem oraz jest najczęściej świadczona prawidłowo przez jakiegokolwiek dostawcę internetu. Udostępniane przez serwery dane to pliki, bazy danych, jednakowoż również łącza internetowe lub urządzenia zewnętrzne (peryferyjne) jak na przykład drukarki czy skanery. W powszednim rozumieniu serwerem nazywa się cyklicznie komputer, który świadczy takie usługi, co sprowadza się w większości wypadków do udostępniania zasobów innym komputerom oraz pośrednictwie w przekazywaniu danych między pojedynczymi komputerami.

Funkcję serwera ma prawo pełnić normalny pecet, niemniej jednak jego możliwości nie są wówczas porównywalne z tym, co można aby osiągnąć dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu serwerowemu i zastosowaniu sprzętu przeznaczonego tylko do tej roli, które powinno być słusznie zasilane – inteligentne listwy PDU. Specjalistyczny serwer jest dopasowany do pracy ciągłej, bez żadnych przerw, dzięki posiadaniu kolosalnego (pojemnego) dysku twardego (przeważnie SCSI) oraz kolosalną ilość pamięci RAM.

W dodatku każdy należyty serwer ma dosyć efektywne procesory i płyty kluczowe zdolne obsłużyć dwa, cztery lub też więcej procesorów. Żeby serwer był urządzeniem niezawodnym musi posiadać co najmniej dwa wbudowane zasilacze rodzaju hot-plug i dodatkowo zasilanie awaryjne, zaś pomieszczenie, w którym się znajduje może być klimatyzowane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY