ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Konstruowanie hali, czy najem?

Przejęcie placu budowy przez wykonawców ma obowiązek być nadzwyczaj przyzwoicie przetestowane. Całościowe wykonawstwo zobligowane jest do sprawdzenia poprawności wytyczonego terenu z planami papierowymi. Każda budowa, w tym również oraz budowa hal wiąże się z podziałem robót budowlanych na etapy. Hale stalowe inaugurują swą podróż budowy właśnie od przejęcia placu budowy przez wykonawcę.

Po przejęciu placu ze względu na to, że konstrukcje stalowe powstają zazwyczaj z elementów prefabrykowanych, ciężkich oraz montowanych na wysokościach, wykonawca ma obowiązek ogrodzić teren oraz założyć na ogrodzeniu właściwe tablice informacyjne. Będzie to robione ze względu na bezpieczeństwo osób trzecich, aby nikt nieupoważniony nie poruszał się po budowie w tracie prac. Konstruując hale stalowe daje duży nacisk na przestrzeganie przepisów BHP.

Następnym etapem zaraz po zabezpieczeniu budowy oraz zaopatrzeniu jej w właściwe środki socjalne dla pracobiorców rozpoczyna się budowa. Hale stalowe są w stanie być obiektami chwilowymi, czy też non stop posadowionymi – można również zdecydować się na wynajem, hale namiotowe do wynajęcia. Znaczy to, iż można je z w pewnych sytuacjach zwinąć jak domek z kart jednak na budowę hali stalowej wymagane jest pozwolenie oraz oparcie jej na fundamentach. Pierwszym szczegółem prac budowlanych jest wytyczenie niwelacyjne terenu i zebranie humusu z miejsca gdzie będzie posadowiona hala.

Ważne jest aby nie przebrać wykopu, bowiem narusza się wówczas stałą a jednocześnie rodzimą konstrukcję gruntu, co ma prawo doprowadzić do szybszego osiadania obiektu. Wskutek tego każdy wykonawca stara się nie kopać za dużo ani za głęboko. Dodatkowym etapem jest wylanie fundamentów pod obiekt. Polega to na zrobienie szalunku, innymi słowy deskowania oraz ułożeniu zbrojenia. Fundamenty pod hale są w kształcie kwadratów w celu podtrzymania całej konstrukcji, inaczej głównych ram hali, jakie przenoszą najwięcej obciążeń z obiektu na grunt. Zbrojenie przy takim typu fundamentu jest w formie szczególnej siatki powiązanej z prętów o należytej średnicy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY