ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Olej a napędy oraz łożyska izolowane

Olej silnikowy jest typem oleju, jaki używa się do smarowania przeróżnych napędów spalinowych. Newralgicznym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest natarcie podzespołów ruchomych, zmniejszając ich tarcie, w jaki sposób silnik, lub łożyska – więcej sprawdzisz na silniki Promotor. Drugorzędnym zadaniem oleju silnikowego będzie to, iż oczyszcza, zapobiega korozji, poprawia szczelność i zmniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza podzespoły ruchome silnika.

Oleje silnikowe są wtórnymi sztucznych związków chemicznych ropy naftowej i innych produktów używanych do wyrobów oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się po największej części z węglowodorów, połączeń organicznych skomplikowanych w całości z węgla i wodoru. Dostaje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do jakiego dodaje się szereg dodatków, polepszających ich działanie.

Dodatkami z reguły wykorzystywanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krzepnięcia i pienienia się oleju, powiększające smarność oraz dyspersyjne. Jest dużo typów olejów, które dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość oraz markę. Olej silnikowy jest smarem, jaki używa się w silnikach spalinowych. Między innymi, używa się go do napędów w samochodach, skuterach, autokarach, carts, łodziach, kosiarek do darni, traktorach, pociągach, samolotach; różnym wyposażeniu w budownictwie oraz rolnictwie oraz silnikach statycznych, jak na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się albowiem w silnikach są części, jakie poruszają się w nadzwyczaj drobnych odległościach od siebie oraz powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY