ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Oznaczenia przyznawane ekologicznym artykułom oraz opakowaniom

Dziś w niejednym punkcie sprzedaży możemy się spotkać z eko artykułami. Charakteryzuje je kolosalna różnorodność ze względu na swój ekologiczny charakter. Niektóre z punktów sprzedaży są ściśle przydzielane ekologicznym produktom. Prowadzona przez nas wiedza na temat tego typu artykułów jest znikoma i niejednokrotnie nie przywiązujemy uwagi do oznaczeń odnajdujących się na opakowaniach.

Jednakże symbole te mają duże znaczenie oraz nie bez powodu są umieszczane na etykiecie – również, jeśli gra toczy się o torby ekologiczne, jak ekologiczne torby reklamowe. Oznakowań tych jest niezmiernie dużo i należałoby choćby część z nich zapoznać.

Kiedy tak właściwie przy produkcie zobaczymy znaczek z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, że konkretny produkt należy do żywności, która spełnia niezmiernie surowe normy oraz nie jest to artykuł z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Następną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z informacją nad globem „bezpieczny dla ozonu”, i u dołu „pozbawiony FCKW”. Świadczy to artykuł, jaki jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na warstwę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol przedstawia Błękitnego Anioła i jest on przypisywany różnym artykułom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego rodzaju. Jeżeli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierzaków, lub też roślin jesteśmy w stanie się spotkać z greckim certyfikatem określanym mianem Bio Hellas. Następny będzie mnóstwo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Tudzież 3 strzałki przy produkcie mówią nam, iż opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwstawnych zabijaniu zwierząt przygotowywano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Także opakowania biodegradowalne mają swoje oznaczenie oraz powiadają nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Poprzednim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przypisywany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY