ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Podłoga z desek – zdecyduj się na panele bambusowe

Zakup podłogi jest niezwykle znaczącym etapem podczas aranżacji naszego wnętrza. Zajmuje ona gigantyczną powierzchnię każdego lokalu mieszkalnego. Wskutek tego tak istotny jest jej kolor i materiał z jakiego jest wykonana. Podczas jej zakupu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pozytywy estetyczne oraz użytkowe. Kiedy nabędziemy podłogę o intensywnym kolorze musimy pamiętać o jej dopasowaniu do takich szczegółów jak ramy okienne czy parapety.

Należyty odcień podłogi może również skorygować mankamenty naszego mieszkania. To naturalnie dzięki niej małe pomieszczenia są w stanie nabrać wszechstronności oraz głębi. W sprzedaży są też panele podłogowe o niezwykle innowacyjnej barwie takiej jak zieleń i pomarańcza. Ich wykorzystanie nadaje pomieszczeniom charakteru, jakkolwiek sam zakup list wykończeniowych jest bardzo kłopotliwy. W trakcie wyboru nie należy się kierować ceną, gdyż podłogi nie nabywamy każdego dnia.

Jakość paneli jest niezwykle znacząca dla pomieszczeń takich jak kuchnia lub garaż. Nie należałoby również inwestować w droższe panele do pokojów w których mamy zamysł przykryć je matą lub też dywanem. Interesującą opcją są także podłogi bambusowe – deski bambusowe. Sporo osób kiedy słyszy o panelach podłogowych, myśli o delikatnych deseczkach nie posiadających nic wspólnego z autentyczną, wytrzymałą drewnianą podłogą. Nie jest to prawdą bo panele drewniane są lepszym wydaniem zwykłej podłogi wykonanej choćby z najdroższego drewna. Idealne pokrycie przestrzeni dopuszczalne dzięki najnowszym technologiom zezwoliło na wytworzenie paneli drewnianych. O ich odporności decyduje wykonanie. Przednia warstwa drzewa jest pokryta kilkoma warstwami lakieru i utwardzana promieniowaniem UV.

Warstwę tą nazywamy licową, niejednokrotnie jest pokryta woskiem w celu ochrony przed zanieczyszczeniami. Panele podłogowe z drzewa, też posiadają trzy warstwy. Drugą jest też płyta wiórowa. Trzecia tudzież to stereotypowa sklejka często oklejona folią by zabezpieczyć panele przed wilgotnością. Co najistotniejsze panele drewniane są elastyczne w przeciwieństwie do stereotypowej podłogi drewnianej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY