ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Pozytywy sztucznego boiska – trawniki rolowane

Niezwykle istotne są zasady, jeśli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, albowiem to naturalnie dzięki temu, będziemy posiadać pewność, że spełnia on wszystkie zadania, a co najważniejsze jest bezpieczny dla sportowców, rozgrywających na nim swe rozgrywki. Istotnym faktem jest to, by krzywa podłoża przebiegała między znajdującymi się tu liniami granicznymi, a także, aby rodzaj trawy dopasowany był do podłoża, w którym ma zostać ona zasiana. Na dodatek specjaliści uważają, że ma obowiązek występować tu tylko jeden gatunek nasion, jeżeli chodzi o trawniki rolowane, które nie będą ze sobą kolidowały.

Jeśli na boisko będziemy kładli skończone role trawy, wtedy musimy pamiętać, iż nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości. Żeby nasza idealna nawierzchnia prędko rosła musimy też zastosować mieszankę, której zadaniem jest nawożenie, zaś specyficznym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, właśnie dlatego również może ona działać nawet wiele dni od czasu jej użycia.

Warto pamiętać również o nawadnianiu oraz pielęgnowaniu trawnika, gdyż tylko we właściwych warunkach może on znakomicie spełniać swe funkcje. Niezwykle znacząca jest też pielęgnacja trawnika – w tym wypadku także nawadnianie. Ważne w kompatybilnym nawadnianiu trawy jest układ rur, którym doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów.

Musi, w następstwie tego zataczać okrąg dookoła całego boiska. Dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą powierzchnie boiska – kliknij i zobacz co piszą o trawniki rolowane. Prawidłowo zainstalowany system nawadniający składa się z dziesięciu zraszaczy, które sięgają dwudziestu czterech metrów, to właśnie dzięki temu mamy pełne przekonanie, że cała powierzchnia będzie porządnie nawodniona.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY