ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Rozgrzewanie mięśni przed oraz tuż po treningu pływackim – specjaliści od pływania radzą

Prawdopodobnie każdy pamięta z lekcji wychowania fizycznego w szkole, iż każde zajęcia zaczynały się rozgrzewką. Była to praktyka, która potomkom miała uświadomić, jak istotne jest przygotowywanie mięśni do podniesionego wysiłku fizycznego. Wiedzą o tym też sportowcy, którzy na co dzień przebiegają dziesiątki kilometrów, podnoszą ciężary czy też uprawiają dowolną inną dziedzinę sportu. tylko dobre przygotowanie własnego ciała do wysiłku zezwala uniknąć kontuzji, które mogłyby nawet przekreślić sportową karierę.

Jak najbardziej taka rozgrzewka powinna rozgrzać wszelkie partie mięśni. Najwięcej uwagi poświęcić jednakże należy tym częściom ciała ludzkiego, jakie w czasie treningu będą przede wszystkim obciążone. Pływacy w największym stopniu rozgrzewają w związku z tym mięśnie nóg oraz ramion, biegacze z kolei przede wszystkim koncentrują się na stawach skokowych. Osoby, które planują jeździć na nartach i snowboardzie też powinny zadbać o mięśnie nóg, które w tych sportach pracują w największym stopniu oraz o nadgarstki, jakie równie mocno są narażone na kontuzje.

W jaki sposób wiadomo trening sportowy, obojętnie od uprawianej dyscypliny, jest niesłychanie wymagający, zwłaszcza dla mięśni. Co znacznie więcej, niejednokrotnie wśród osób, jakie przede wszystkim aktywnie uprawiają jakikolwiek jeden rodzaj sportu zdarzają się skurcze mięśni – sprawdź, co o tym mówi pływalnia csr wum trojdena. Trudno się temu dziwić, skoro dane części ciała godnie przez cały czas pracują na przysłowiowych wysokich obrotach.

Ewidentnie wypada pamiętać o tym, aby pozwolić mięśniom wypocząć. W następstwie tego również wielu trenerów zaleca właściwe rozciąganie po treningu. To naturalnie dzięki temu mięśnie pracować będą nieco inaczej i zyskają szansę na zregenerowanie się. Takie rozciąganie polecane jest na przykład biegaczom, których mięśnie ud właściwie cały czas są napięte. Z kolei kajakarze oraz wioślarze powinni przede wszystkim rozciągać mięśnie ramion i pleców. Oprócz tego niezmiernie nieraz sportowcom poleca się udział w sesjach jogi lub pilates. Proponowane tam zestawy ćwiczeń, w tym przede wszystkim stosownych pozycji, są po prostu niezmiernie przydatne dla osób uprawiających bardziej dynamiczne dyscypliny sportowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY