ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Światłolecznictwo – w jaki sposób działa terapia światłem?

Dojrzewające dzieci są znakomitymi obserwatorami życia dojrzałych, a przez pierwsze lata rodzice są dla dzieci autorytetem oraz wzorem do naśladowania. Jeśli nasze nawyki żywieniowe są złe, jesteśmy w stanie być pewni, iż nasze dzieci podobnie będą się żywić w przyszłości. Jeżeli my, dorośli spędzamy parę godzin dziennie przed telewizorem – nasze dzieci również wybiorą telewizor czy komputer zamiast spaceru czy gry w piłkę.

Jeśli pragniemy zmienić sposób stworzonego przez nas życia, odżywiania, możemy to zrobić w każdej chwili – na zmiany nigdy nie jest za późno. Wybierzmy zdrowy tryb życia, a niezmiernie ekspresowo zmiany zaakceptują wszyscy domownicy. Istnieją również różne terapie, w razie kłopotów – na przykład okulary biohacker. Niezmiernie ważne dla dzieci są wspólne posiłki z rodzicami. Oprócz tego, że jest to czas bycia razem, to jest możliwość rozmowy, poruszenia różnych tematów, posłuchania, co dziecko ma do stwierdzenia.

Przy odpowiednim pożywieniu, nawet te trudniejsze rozmowy prowadzi się prościej. Wspólne wyjazdy są też nieodzowne – również i tu spędza się czas razem, a wspólne zabawy na powietrzu tylko rodzinę jednoczą. Zdrowe jedzenie, ruch na świeżym powietrzu, to jest to czego najbardziej potrzebujemy do zachowania trafnego zdrowia.

W jaki sposób nie ulega wątpliwości odżywanie ma znaczny wpływ na nasze zdrowie. Jedzenie mające dużą zawartość, tłuszczu, potrawy kaloryczne i tak zwane fast foody uznawane są za najbardziej niezdrowe z wszystkich. Pomimo, iż o tym wiemy, nie często potrafimy się oprzeć nęcącej zapachem oraz smakiem zapiekance, hot-dogowi, czy hamburgerowi. Takich potraw jest niesłychanie wiele i należą do nich także frytki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY