ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Tajemnica makijażu nieomalże imponującego a makijaż permanentny

W powszednim języku używamy wielu słów nie zastanawiając się nad ich dokładnym znaczeniem i pochodzeniem. Rozumiemy, co oznaczają i to na ogół nam wystarcza. Czasami warto jednak przyjrzeć się bliżej etymologii co niektórych wyrazów. Na przykład moda. Chociaż wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym jest, to tak ściśle mówiąc nie wiadomo, w jaki sposób to słowo zabrnęło do naszego języka. Trochę prostsze jest rozpoznanie pochodzenia słowa makijaż.

Język polski zaczerpnął je z francuskiego, w jakim maquiller oznaczało udawanie bądź fałszowanie. W pewnym sensie sztuka makijażu będzie rodzajem oszustwa, ponieważ to naturalnie dzięki niej możliwe jest nie tylko wyeksponowanie walorów własnej urody, jednak również zamaskowanie słabszych detalów. Make-up to umiejętne udawanie, iż jesteśmy piękniejsi.

Znakomicie oddaje tę intencję angielski wyraz make up, jaki bywa stosowany równie wielokrotnie jak rodzimy makijaż, szczególnie przez kompetentnych stylistów czy kosmetyczki. W niesłychanie dosłownym tłumaczeniu make up oznacza jakkolwiek podnoszenie. Wolno zapytać, podnoszenie czego? To ewidentne: urody i jej walorów. Jednym słowem: upiększanie. Służą do tego liczne preparaty poprawiające urodę, również o aspektach pielęgnacyjnych, jak oraz tak zwane preparaty kolorowe, jakie kojarzymy naturalnie z makijażem innymi słowy malowaniem.

Preparaty to słowo pochodzenia greckiego, w jakim oznaczało technikę przystrajania. Paradoksem wydaje się dążenie do tego, aby makijaż był niewidoczny, jednakowoż ciekawą opcją jest też ten permanentny – makijaż permanentny katowice. Jakkolwiek chodzi właśnie o efekt poprawienia urody, podkreślenia jej mocnych atutów, zwrócenia uwagi na rysunek oczu czy ust. A niemniej jednak coraz to modniejszy staje się makijaż formułowany jako no make up, którego najważniejszą właściwością jest wywołanie wrażenia, że na twarzy nie ma żadnego makijażu. To odpowiedź na dzisiejszy trend w modzie, jaki stawia na naturalność oraz świeżość w wyglądzie i zachęca kobiety do wykorzystywania lekkich, subtelnych kosmetyków, mających wyłącznie rozświetlać oraz odświeżać cerę. W tym makijażu wygląda się modnie i młodo. Niewidoczny makijaż wcale nie polega na tym, że nie używa się jakichkolwiek kosmetyków.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY