ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Tuning elektroniczny auta sportowego

Im samochód jest starszy oraz znacznie bardziej eksploatowany, tym większe niebezpieczeństwo, iż w końcu przestanie spełniać wyczekiwania kierowcy. Na rynku pojawiają się coraz to nowatorskie modele prędsze i ładniejsze, w następstwie tego nawet kilkuletnie auto może przedstawiać się przy nich mniej atrakcyjnie. Ci, których nie stać na zakup nowego pojazdu, mogą zdecydować się na tuning, inaczej podrasowanie samochodu.

Z reguły sprowadza się on do poprawienia mocy, uzyskania pokaźniejszych szybkości, poprawniejszego przyspieszenia i podniesienia ilości obrotów silnika. Tuning taki zwany jest mechanicznym. Pokrewnym mu typem modyfikacji posiadanego samochodu jest tuning elektroniczny. Współcześnie fabrykowane samochody są zazwyczaj wyposażone w silnik sterowany za pomocą peceta. Tuning elektroniczny ma na celu unowocześnienie oraz ulepszenie oprogramowania takiego sterującego komputera. Zmiana ustawień ma przyczynić się do poprawienia pracy silnika. Modyfikacja taka nazywana również bywa tuningiem chipowym.

Jest w większości wypadków wykorzystywaną formą elektronicznego tuningu. Jeżeli intryguje Cię tuning mechaniczny, przekonaj się na przykład katalizatory. Zastosowanie trafnych akcesoriów może również znacznie poprawić wygląd auta. Decydując się na poddanie samochodu tuningowi, właściciel może mieć różne cele. W większości wypadków chce unowocześnić auto, zakłada więc pionierskie alufelgi i eksperymentuje ze światłami. Częstym celem jest także indywidualizacja wozu. Właściciel, przeważnie pasjonat pragnie odróżnić własny pojazd od innych samochodów tego samego modelu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY