ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

W jaki sposób wychować odpowiednio psa?

Kiedy w naszym domu mieszkają równocześnie pies oraz małe dziecko, wtedy powinniśmy pamiętać, że to nie tylko pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, jednakowoż także może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego także względu dziecko ma obowiązek nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, żeby była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie tylko karmienie, chociaż oraz to jest ważne – więcej na Najlepsza sucha karma dla psa. To obszerny obowiązek socjalizacyjny. Małe dzieci miewają od czasu do czasu nawyk dręczenia psa, nadmiernie długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji warto, w następstwie tego zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim położeniu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się także niejednokrotnie, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im rozmaite przedmioty do uszu i nosa. Wtedy to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz poszukuje miejsca gdzie może się schronić. Żeby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu kilka istotnych zasad, wedle których musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim należałoby nauczyć dziecko, żeby nie wpadało na psa, nie ciągnęło go za uszy, czy również ogon, i nie wkładało mu do nosa różnych małych przedmiotów. Należy ustalić też, iż dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w pożywieniu, oraz nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Reguły te są pozytywne nie tylko dla pieska, ale również dzięki nim możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies porządnie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub także do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY