ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Winylowe panele – jakie mają wady i zalety

Spośród licznych sposobów na zrobienie podłóg w swoim mieszkaniu coraz większym zainteresowaniem cieszą się panele winylowe. Winyl jest używany jako materiał na podłogi od dawna, lecz w ostatnich latach producenci zaproponowali jego nową wersję właśnie pod postacią paneli. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza w czasie użytkowania na co dzień. Taki panel jest złożony z paru warstw, a ostatnia to bezbarwny poliuretan. Materiał ten świetnie zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami, dzięki czemu takie produkty mogą być stosowane nawet w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Odpowiednio dobrane panele winylowe można montować w szkołach, urzędach i wielu innych obiektach publicznych, oraz oczywiście w domach i mieszkaniach. Klientów z pewnością ucieszy bardzo szeroka propozycja jeśli chodzi o kolorystykę i wzory. Wiele paneli wygląda jak naturalne drewno, z większą lub mniejszą liczbą słojów. Takie sprawdzają się doskonale przykładowo w salonach i pokojach.

Do łazienek i kuchni z kolei klienci wybierają znacznie chętniej różnego rodzaju geometryczne motywy czy też wzory przypominające kamienie, jakich także jest pod dostatkiem. Panele z winylu układa się w podobny sposób jak klasyczne, posiadają one takie same zatrzaski. Jednak przy nich istotne jest, aby przygotować odpowiednio podłoże, które powinno być bardzo równe. Ten rodzaj paneli podłogowych jest znacznie cieńszy, z tego też powodu ewentualne nierówności spowodować mogą pęknięcia łączeń.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY