ARTYKUŁ SPONSOROWANY Inne

Jakie są główne etapy projektowania strony internetowej

Nawet najprostsza internetowa strona wymagać będzie należytego zaprojektowania, wykonania a na koniec uruchomienia w sieci. Z tego też powodu jeżeli ktoś chce zrobić taką dla swojej firmy, to musi być świadomy, z czego cały proces będzie się składał. Przede wszystkim należy znaleźć kogoś, kto wszystkimi pracami się zajmie. Można to zrobić za pomocą wyszukiwarki, po podaniu w niej hasła sklepy internetowe dostanie się listę wyników do przeglądnięcia. Wykonywanie strony należy rozpocząć od szczegółowego określenia oczekiwań i potrzeb.

Wykorzystując te informacje będzie do przygotowania wstępny zarys serwisu razem z ustaleniem funkcjonalności. Na tym etapie ustala się również zakres prac do wykonania oraz koszty, które będą się z tym wiązać. Jeżeli podejmie się decyzję o kontynuacji prac, to trzeba wszystkie ustalenia dokładnie spisać, umowa określająca te wszystkie informacje to ważna rzecz jakiej nie należy pomijać. Po jej podpisaniu wykonawca powinien przystąpić do realizacji prac.

Z jednej strony będzie przygotowywana oprawa graficzna, a z drugiej zespół programistów zacznie opracowywać wszystkie funkcjonalności oraz konfigurować wszystko wstępnie. Etap ten trwa do momentu gdy wszystko nie będzie zaakceptowane przez klienta, ale też dokładnie sprawdzone i przetestowane. Dopiero wtedy planować można produkcyjne uruchomienie strony i jej udostępnienie w sieci. W wielu przypadkach na tym współpraca nie będzie się kończyć, bo strona będzie rozwijana o następne funkcjonalności.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY