Nasza skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji na co dzień, dbanie o jej stan zapewni ładny wygląd i ochroni przed wieloma problemami. Lecz pielęgnacja ta nie będzie jednak tak bardzo wymagająca, jak będzie to miało miejsce przy osobach chorujących na atopowe zapalenie skóry. Z tym schorzeniem boryka się sporo ludzi, niejednokrotnie przez większość życia. Jej leczenie jest bowiem przede wszystkim objawowe i opiera się na ograniczeniu dolegliwości. A te mogą być zróżnicowane, czasami pojawiają się bowiem na skórze zaczerwienienia i ropne plamy, a w innych przypadkach skóra zaczyna być przesuszona i łuszcząca.

Takie objawy w różnych cyklach mogą występować przez wiele lat, dlatego też dużą rolę odgrywa odpowiednia profilaktyka. Ta przede wszystkim wymaga odpowiedniego dbania o skórę. Między innymi należy unikać chodzenia w wełnianych czy syntetycznych ubraniach, jakie spowodować mogą różne podrażnienia. Szkodliwe jest również picie alkoholu, ostre jedzenie czy przebywanie w zanieczyszczonych miejscach. Niezwykle istotne jest stosowanie dobrych kosmetyków do pielęgnowania. Bez problemów znajdzie się w sklepach i aptekach wyroby dedykowane dla osób mających atopową skórę. Jednym z ich producentów jest przykładowo firma dexeryl, dużo informacji o jej ofercie na przykład można znaleźć na stronie kremy-dexeryl.pl.

Produkty tej właśnie firmy przede wszystkim się cechują bardzo prostym składem, przede wszystkim opartym na naturalnych związkach. Nie zawierają żadnych sztucznych barwników, konserwantów i innych substancji, mogących powodować alergie i podrażnienia. Typowy dexeryl krem tego producenta w swoim składzie ma między innymi glicerynę, ciekłą parafinę czy białą wazelinę. Te wszystkie związki są bezpieczne w stosowaniu, a ich działanie jest bardzo wszechstronne. Skutecznie one natłuszczają i nawilżają, a także na powierzchni tworzą naturalne warstwy ochronne, chroniące w skuteczny sposób przed działaniem niekorzystnych czynników.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój