ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Depresja u dam – uciążliwa depresja poporodowa

Bardzo wielokrotnie nerwice oraz zaburzenia nerwowe powiązane są z przeżywanymi zaburzeniami stresowymi. Niezmiernie wielokrotnie w sytuacjach stresowych występuje ostra reakcja na stres, która jest niezmiernie niepokojącym zagrożeniem. Prawdziwa reakcja na stres jest zaburzeniem, które z reguły ma charakter przejściowy i stanowi odpowiedz na nadzwyczaj silny, psychiczny oraz fizyczny stres u osoby niedotkniętej żadnymi innymi zaburzeniami psychicznymi. Charakterystyczną cechą tych zakłóceń jest ich czynny przebieg. W pierwszym momencie po stresującym wydarzeniu dochodzi do stanu oszołomienia z pewnym zwężeniu pola świadomości i uwagi.

Zakłóceniu wtenczas ulega orientacja oraz zdolność do rozumienia bodźców dochodzących z zewnątrz. Prócz tego ma okazję dojść do zaburzeń stresowych pourazowych, jakie są przedłużającymi się opóźnionymi reakcjami na sytuacje stresowe o niebywale znaczącym ciężarze emocjonalnym, co okazuje terapia indywidualna radom. Do takich sytuacji kategoryzuje się zdarzenia, które u większość ludzi są w stanie wywołać mozolne doświadczenia oraz przeżycia. Rezultatem takich zdarzeń, mogą być powracające koszmary przeszłości. Leczenie zaburzeń nerwicowych, z nielicznymi wyjątkami, jest leczeniem długotrwałym a też niesłychanie zawiłym.

Preferowaną oraz najbardziej skuteczną formą terapii jest psychoterapia. Niemniej, w praktyce, z rozmaitych względów, zazwyczaj wykorzystywanym sposobem leczenia jest farmakoterapia. Coraz to częściej wolno spotkać się z dyskusją o dyspozycji łączenia obu tych form. Wydaje się, iż zastosowanie takiej czy innej metody terapeutycznej nie wynika jedynie z preferencji oraz zapatrywań przeróżnych specjalistów: psychiatrów, psychologów czy również psychoterapeutów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY