ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Dlaczego francuskie buldogi cieszą się taką popularnością

Szukając psa do swojego domu trzeba się zastanowić nad kilkoma sprawami. Każda rasa będzie bowiem miała nieco inne cechy charakteru i wymagania, i trzeba to koniecznie wziąć pod uwagę przed zakupem. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku małych dzieci czy starszych osób, z którymi mieszkać powinny jedynie nieagresywne, łagodne rasy. Na pewno jedną z najbardziej polecanych są buldogi francuskie. Te psy nie nie są zbyt duże, ponieważ z reguły ich waga nie będzie przekraczać piętnastu kilogramów. A dysponują takimi cechami, dzięki jakim stają się od razu ukochanymi domownikami.

Po pierwsze są bardzo radosne i wesołe, przyzwyczają się szybko się do nowych właścicieli. Nie mają problemów z innymi zwierzętami, choć psy tej samej rasy mogą być atakowane. Dogadują się bardzo dobrze z dziećmi, i wykazują ogromną cierpliwość nawet przy najbardziej wymyślnych zabawach. Jednocześnie codzienna opieka nad nimi nie jest trudna i uciążliwa. Jak każde psy będą wymagać codziennych wyjść, lecz spacery nie muszą być długie i intensywne. Trzeba jednak pamiętać że są psami towarzyskimi, z tego też powodu przebywanie samemu w domu nie będzie im dobrze służyć.

Należy za to przypilnować ich zdrowia, ponieważ dosyć często zapadają na choroby i potrzebują odwiedzić weterynarza. Jeśli ktoś decydował się będzie na zakup takiego psa, to zrobić to powinien tylko w jakieś sprawdzonej hodowli. A taką bez żadnego problemu można znaleźć w sieci, wpisując na przykład w wyszukiwarce słowa buldog francuski cena hodowla.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY