Dom, Ogród

Dlaczego korek sprawdza się bardzo dobrze przy urządzaniu wnętrz

Jeśli ktoś kiedykolwiek miał w rękach korek po szampanie lub winie, to pamięta z pewnością, że jest on lekki i elastyczny. Takie korki są wykonywane z kory specjalnego gatunku dębów, jakie przede wszystkim rosną w Portugalii i Hiszpanii. Jak okazuje się jednak, różnych możliwości na zastosowanie specyficznych parametrów korka jest znacznie więcej. Powszechnie korzystać z niego między innymi zaczęła branża zajmująca się wykończeniem wnętrz.

Świetne parametry techniczne na przykład mają podkłady wykonane z korka. Są one odporne na zgniatanie i trwałe, przez co gwarancją długie lata użytkowania bez problemów. Jednocześnie zapewniają wysoką elastyczność i izolację termiczną, co ma wpływ na wygodę mieszkania. Jeśli ktoś będzie chciał, to do paneli może też zastosować od razu korkowe listwy, wyglądają one bowiem bardzo elegancko i nowocześnie.

Jak się okazuje, ostatnio często korek także się pojawia jako panele naklejane na ściany. Ogromne zróżnicowanie jeżeli chodzi o barwy i wzory sprawia, że w ten sposób można tworzyć bardzo ciekawe aranżacje. Jakie jednocześnie zapewnią przyjemny mikroklimat w środku, ponieważ z jednej strony korek dobrze izoluje i ociepla, a równocześnie zabezpiecza przed nadmierną wilgocią i rozwojem grzybów i pleśni. Tak więc jeśli ktoś szukał będzie niebanalnego pomysłu na wykończenie wnętrza, to powinien rozważyć na przykład wyroby korkowe. A sklepy, które mają takie w ofercie znaleźć można w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce słów panele korkowe ścienne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY