Spora część właścicieli domów cały czas do ich ogrzewania używa najróżniejszych pieców. Zależnie od budowy piece takie pozwalają na spalanie paru rodzajów materiałów opałowych. Niektóre są dedykowane tylko do jednego, w pozostałych palić można kilka rodzajami, to będzie zależeć od tego, co przewidział producent. Od dawna największą popularnością cały czas się cieszy ekogroszek Zamość.

Opał te robiony jest z odpowiedniej grubości węgla, przez co ma bardzo dobre własności energetyczne i potrzeba go stosunkowo niewiele do tego, aby dobrze ogrzać wnętrze. Jednak dużym minusem ekogroszku jest cena, jaka również zaliczana jest do wysokich. Trochę mniej zapłacić trzeba za pellet drzewny Zamość, jaki w wieku domach sprawdza się doskonale. Ten rodzaj paliwa jest produkowany z trocin i odpadów pochodzących z tartaków, a z powodu bardzo niskiej wilgotności pali się ono lepiej niż zwykłe drewno. Najtańszy jest pellet ze słomy Zamość, z tym że jest on koło dwóch razy mniej wydajny niż węgiel i ekogroszek.

Ze względu na to, że się go produkuje z różnych rodzajów słomy, to produkt ten jest ekologiczny. Aby nie było problemów z ogrzewaniem w okresie zimowym, każdy właściciel policzyć sobie musi, ile będzie poszczególnego opału potrzebne. Pamiętać też należy o tym, żeby kupiony węgiel Zamość, pellet Zamość w odpowiedni sposób przechowywać. W szczególności na warunki będzie wrażliwy pellet, jaki po zawilgoceniu znacznie gorzej się spala. Z takich też powodów zadbać należy o to, aby opał był przechowywany w suchych pomieszczeniach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój