Większość z nas słyszy od dziecka, że koniecznie trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej szczotkując je przynajmniej dwa razy dziennie. Ale równie istotne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co pozwoli oszczędzić różnych kłopotów. Zaleca się, żeby tego typu przegląd wykonywać co najmniej raz w roku.

W części gabinetów nie będzie on nic kosztował, w pozostałych będzie trzeba zapłacić za niego coś symbolicznego. W czasie przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan wszystkich zębów, ale też i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli zauważone zostaną jakieś ubytki, to z reguły będą one niewielkie i szybkie do zaplombowania.

Jednak jeżeli ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wypełnienie małego ubytku nie będzie kosztowało więcej niż 200 złotych. Lecz jeżeli dziura w zębie się powiększy i będzie trzeba zrobić leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego mogą się pojawić mocne bóle i stan zapalny, a za takimi atrakcjami na pewno nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji może doprowadzić do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto przynajmniej raz na rok pojawić się u dentysty. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w sieci. Po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła rtg zęba warszawa centrum otrzyma listę gabinetów stomatologicznych, przy wyborze pasuje też sprawdzić opinie klientów, jakie również bez żadnego problemu się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój