ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Które żarówki do wozu?

W dzisiejszych czasach na polskim rynku jest dostępnych dużo żarówek samochodowych. Rzecz jasna każdy kierowca wie, że są one niezbędne do bezpiecznej i komfortowej jazdy. Wielu z nich zmienia w związku z tym stale oświetlenie na takie, jakie jego zdaniem wydaje się poprawniejsze. Zmiany wiążą się często z kosztem nadwyżek pieniężnych. Niemniej jednak wypada pamiętać, że nie zawsze to co jest droższe wolno uznać za lepsze. Co poniektóre artykuły z tak nazywanej wyższej półki niejednokrotnie mają słabą jakość.

Takie żarówki samochodowe w szeregu przypadków szybciej się przepalają, a ich żywotność jest krótsza od tych o niższej cenie. Taka jakość sprawia przyczynienie się nawet do wypadku. Wyśmienite oświetlenie jest wobec tego niebezużyteczne do bezpiecznej jazdy. Badania wykazują, iż im starszy jest kierowca pojazdu, tym znacznie więcej światła on pożąda dla dobrej widoczności drogi.

Też kierowcy w wieku po 50 roku życia powodują dwa, a nawet trzy razy więcej wypadków drogowych niż Ci o połowę młodsi. Jedyną sprawdzona radą jest zastosowanie artykułów wypróbowanych marek, które spełniają wszelkie normy ich użytkowania. Przy zakupie żarówki od światła samochodowego trzeba się poważnie zastanowić nad ich wyborem – pomoc odnajdziesz na Światła dzienne LED. Obecnie występuje ich tyle na rynku, że należałoby wpaść w sidła konsumpcjonizmu i wybrać nie tę żarówkę co należy. Trzeba przyznać, że poważnym krokiem przy kupowaniu właściwego światła do naszego auta jest wybór przetestowanej marki. Zapewnia to przynajmniej długą żywotność żarówki. Żarówki są podzielone na różne rodzaje. Z reguły są oznaczane literką „H”, przy jakiej widnieje wskazana cyfra. To ona właśnie ma sugerować cechy danej żarówki.

Naturalnie są one ustandaryzowane, wobec tego kierowca nie jest narażony na jakąkolwiek pomyłkę. Tak więc żarówki samochodowe H1 mają jeden żarnik oraz posługuje światła mijania bądź też drogowe. Jej wydajność z reguły wynosi około 1550 lumenów, a jej żywotność to od 300 do 500 godzin. Tudzież produkowana żarówka H1 o zwiększonej wydajności, nawet do 50 %, skraca niestety jej witalność nieomalże o połowę. Należałoby wobec tego się zastanowić przed wyborem takowej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY