Budownictwo, Przemysł

Magazynowe kurtyny – czym są i jak się je wykorzystuje

Odpowiednie zorganizowanie przestrzeni magazynowej wymaga niekiedy użycia drzwi lub bram między danymi pomieszczeniami. Często to także będą wydzielone fragmenty wnętrz, przeznaczone na przykład na produkcję albo magazyn. W tego typu sytuacjach użycie zwykłych drzwi niekoniecznie się sprawdzi, gdyż one posiadają jedno zasadnicze ograniczenie.

Za każdym razem, gdy chcieć się będzie przejść albo przejechać jakiś pojazdem, to będzie je trzeba otworzyć a później zamknąć. Jeśli odbywać się to będzie sporadycznie, to jeszcze dużego problemu nie będzie, ale przy częstym przechodzeniu zdecydowanie korzystniej pomyśleć o innym rozwiązaniu. Bardzo dobrze sprawdzą się tu na przykład kurtyny magazynowe. Tego typu kurtyny są zrobione z pasków dość grubej folii, i będzie się je wieszać w górnej części otworu. W zależności od budowy mogą być one na stałe przytwierdzone, lub też umieszczone w ramce, która się przesuwa.

Materiał, z jakiego wykonuje się te elementy, to przeważnie solidna folia PCV w różnych kolorach. Największą popularnością cieszą się przezroczyste kurtyny, ale w sprzedaży dostępnych jest dużo różnych kolorów. Dużym plusem takich kurtyn będzie to, że pozwalają one skutecznie oddzielić dwa pomieszczenia czy też pomieszczenie od zewnątrz, a jednocześnie dają możliwości swobodnego przejścia czy przejechania. Naprawę dobrze zabezpieczają przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr czy niska temperatura, lecz również zmniejszają zapylenie czy hałas.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY