Jeżeli ktoś chciałby poprawić parametry albo wygląd swojego auta, to często decyduje się na jakieś stuningowanie go. Przeważnie właściciele aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do jakiego zalicza się między innymi wymienienie tłumika na sportowy model. Zwykłe tłumiki projektuje się w taki sposób, żeby zapewnić możliwie jak największe wyciszenie, a kwestia mocy jest tu mniej ważna.

W sportowych modelach zwiększa się przepływ emitowanych spalin, co skutkuje z jednej strony podniesieniem mocy silnika, lecz z drugiej zmienia też dźwięk wydawany przez samochód. Jednak jeżeli ktoś się będzie decydował na takie rozwiązanie, to powinien pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Przede wszystkim takie tłumiki sportowe muszą być w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza jeśli chodzi o ich poziom głośności.

Dobre firmy, takie jak na przykład RM motors posiadają w swojej ofercie wyroby które ten warunek spełniają, ale na rynku można też trafić na modele, które mogą nie przejść badań technicznych lub spowodować zatrzymanie przez policję dowodu rejestracyjnego. Ważna też będzie odpowiednia jakość wykonania, to znaczy w pierwszej kolejności użyte do produkcji materiały, ale też dopasowanie do danego modelu samochodu. Jeżeli ktoś zamierza iść jeszcze trochę dalej, to pokusić się może o zainstalowanie w swoim aucie downpipe. To rozwiązanie również może zwiększyć dodatkowo moc silnika o następne parę koni mechanicznych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój