Usługi

Na jakie sprawy warto zwracać uwagę przy wyborze zakładu pogrzebowego

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze smutnym wydarzeniem, sporo osób przy tej tragedii nie może myśleć samodzielnie. Ale w każdym razie trzeba wówczas załatwić mnóstwo spraw formalnych, a jedna z nich to pogrzeb. Firm oferujących usługi pogrzebowe działa wiele na naszym rynku, i w teorii nie powinno być problemów z wybraniem odpowiedniej.

Jednak z ich jakością usług czasami nie jest najlepsza, a dodatkowo niekiedy może dojść do mało etycznych sytuacji, gdy rodzina zmarłej osoby jest w natarczywy sposób namawiana do wybrania jakiejś konkretnej firmy. Z tego też powodu warto w przypadku takiego wyboru podejść chłodno do tematu i na parę ważnych szczegółów zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności istotne jest położenie, najlepiej jeżeli wyszukany Zakład pogrzebowy znajdował się będzie w pobliżu cmentarza i kościoła. To będzie miało też wpływ na cenę, ponieważ odpadnie wówczas potrzeba dalekich dojazdów.

Jeśli śmierć nastąpiła w innej części kraju, albo nawet za granicą, to obowiązkowo poszukać należy firmy mającej w ofercie przewóz zwłok. Do tego celu posiadać należy odpowiedni pojazd, a w wielu przypadkach także załatwić liczne dokumenty. Warto sprawdzić również, czy wyszukana firma dysponuje swoją chłodnią, a także czy można się z nią skontaktować bez względu na porę, ponieważ to również jest istotne. Poziom cen poszczególnych zakładów jakich jak na przykład Mój Anioł jest dość podobny, ale niekiedy trzeba będzie dużo dopłacić za jakieś dodatkowe usługi, tak więc i na to pasuje zwrócić uwagę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY