Budownictwo, Przemysł

Pomiarowe króćce – do czego się je wykorzystuje

Wykonując różnego rodzaju przemysłowe instalacje niezwykle istotne jest zapewnienie ich dokładnego pomiaru. Ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa ich funkcjonowania, ponieważ wszelkie nieszczelności albo nagłe skoki ciśnienia spowodować mogą szereg poważnych konsekwencji. Dlatego też inżynierowie stosują różnego rodzaju układy pomiarowe, których główną rolą jest między innymi mierzenie temperatury, ciśnienia czy przepływu.

Często do tego celu wykorzystywane są na przykład króćce pomiarowe. Są one w kształcie niewielkich nagwintowanych rurek, które wkręca się w ustalone miejsca w rurach. Jest to łatwa w montażu i tania technika, która jednocześnie daje sporo możliwości i podwala na precyzyjny pomiar wszystkich istotnych wartości. Króćce dostępne są w wielu różnych odmianach i rodzajach, dzięki czemu łatwo je można dopasować do konkretnych potrzeb. Z reguły mają one zestandaryzowane parametry techniczne, takie jak średnica gwintu i długość, przez co można je stosować w wielu różnych rodzaju instalacjach.

W zależności od miejsca użycia taki króciec pomiarowy może być wykonany z różnych materiałów. Z reguły to będzie typowa stal, lecz w pewnych przypadkach może to też być stal nierdzewna albo kwasoodporna. Nie powinno być również problemów, jeśli ktoś potrzebował będzie zrobić coś nietypowego. W takim przypadku trzeba przygotować dokładną specyfikację danego elementu i jego techniczny projekt, a króćce producent w uzgodnionym czasie zrobi takie zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY