ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Prace naprawcze – sprawdź czego potrzebujesz

Tokarka to maszyna użytkowana do maszynowej obróbki jakichkolwiek rzeczy. Tokarki cnc przeznaczone są do obróbki ubytkowej liczącej na ścinaniu poszczególnych części jakiegoś przedmiotu – przetestuj Frezowanie CNC. W ten sposób uzyskiwane są tak nazywane wióry.

Forma części roboczej tego sprzętu jest zaostrzony. Mają one kształt przybliżony do walców lub również stożków. Fundamentalnym przyrządem jest wiertło bądź nóż tokarski innymi słowy narzędzie jednoostrzowe używane w różnego typu tokarkach. Obróbka taka nazywana jest toczeniem.

Jest to edytowanie brył peryferyjne oraz wewnętrzne. Jest to wprowadzanie danego przedmiotu w ruch kołowy lub też również obrotowy. Tokarki dzielą się na m.in. kłowe a następnie na kopiarki, ciężkie, precyzyjne, wielonożowe oraz uniwersalne. Dodatkowym typem tokarek są uchwytowe, karuzelowe, tarczowe, półautomaty tokarskie, rewolwerowe, automaty tokarskie wielowrzecionowe i jednowrzecionowe, zataczarki innymi słowy służą do zataczania ostrzy narzędzi o wielu ostrzach, zegarmistrzowskie oraz branżowe zwane też jako właściwe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY