ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Problemy na trasie? Pomoc drogowa – propozycja naprawy opony czy żarówek

Do najbardziej prostych napraw auta należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy pożądać: lewarka, klucza, kola rezerwowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Kiedy wymiana koła jest gdzieś na parkingu wtenczas trójkąt jest niepotrzebny, jeśli na trasie to trójkąt kładziemy ok 100m od wozu. Pojazd zostawiamy na wrzuconym biegu i zaciągniętym hamulcu manualnym, gdy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej aniżeli z tej, z jakiej złapaliśmy gumę. Jest to niezwykle ważne i musimy o tym nie zapominać.

Jeśli mamy założone kołpaki to trzeba je zdjąć, ponieważ zasłaniają śruby. Ażeby zdjąć kołpaki chwytamy je mocno oraz szarpiemy do siebie, jeżeli zechcą zejść bierzemy śrubokręt oraz podważamy je. Przed podniesieniem wozu na lewarku luzujemy śruby w kole, bezsprzecznie w tym, w którym mamy awarię. Ściągając koło czynimy to subtelnie uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło stabilności. Przykręcamy koło zapasowe oraz ostrożnie opuszczamy pojazd na ziemię.

Później usuwamy lewarek. I co istotne warto na koniec spowodować powtórnie umocowanie kół albowiem w innym razie czeka nas niemiła niespodzianka, jaka ma prawo doprowadzić do zabójczego wypadku – wobec tego już dzisiaj wypróbuj https://holujznami.pl/awaryjne-odpalanie-pojazdow-krakow/. Wymiana żarówki w wozie to w żadnym razie nie jest taka prosta kwestia jakby się wydawało. Modele wozów do roku 1998 miały dość miejsca by bez ograniczeń manewrować przy osłonie kurzowej.

W wozach młodszych już może być z tym problem maski są coraz mniejsze i przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W co niektórych modelach aut wymiana żarówki jest o wiele bardziej skomplikowana oraz ażeby wymienić żarówkę trzeba zdemontować całą lampę. Jeżeli mamy starszy model auta wymianę żarówki rozpoczynamy od podniesienia maski i otwarcia osłony kurzowej, potem wypina się wtyczkę z kablami poprzez delikatne ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Gdy wyciągniemy wtyczkę z kablami w owym czasie dopiero możemy wyjąć spaloną żarówkę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY