Walory korzystania z tablic manipulacyjnych od producenta Naanaa wood są ogromne. Głównie, rodzice decydując się na ten zakup wiedzą, że rozbudzą wyobraźnię własnego malucha oraz rozwijają jego świat zmysłów. Maluch posiadając tablicę może pobudzać swoją ciekawość, jak i wyćwiczy motorykę małą, mając okazję dotknąć przeróżnych tekstur, kształtów, otwierając zamki, zasuwki oraz obracając kółkami.

Każda tablica sensoryczna dla dzieci rozbudza ich rozwój i z tego względu warto ją wybierać. O wiele częściej takie tablice stają się podstawą dużej liczby programów dla żłobków i przedszkoli, pracujących na bazie metody Montessori. Tablicę można zrobić osobiście, jednak będąc zdecydowanym na jej zakup zyskuje się o wiele więcej. Odwołują się one do wielu zmysłów, są solidnie zrobione, a wykorzystane materiały zaliczają się do bezpiecznych. Na stronie https://naanaawood.pl/ znajdują się tylko te wyroby, jakie mają atesty dopuszczające je do dystrybucji. Optymalnie zaprojektowane tablice uczą maluchy wykorzystania różnych narzędzi. W taki sposób dzieci wiedzą, w jaki sposób poradzić sobie ze swoją motoryką.

Tablice od podanego wytwórcy nie tylko rozwijają zdolności motoryczne, ale też: siłę, wyobraźnię, elastyczność a także koordynację wzrokowo – ruchową. Nie bez znaczenia jest także to, że rozwija się zrozumienie przestrzenne, czyli pojęcia: pustego, pełnego, objętości, wagi, a także kompetencji społecznych i lingwistycznych. Taka pomoc edukacyjna jaką są tablice sensoryczne jest warta uwagi dla dzieci w każdym wieku i mających przeróżne zdolności. W głównej mierze natomiast sprawdzą się w przypadku dzieci które mają problem z przetwarzaniem bodźców, autyzmem albo ADHD. Zabawa z wykorzystaniem tablic sensorycznych wyraźnie wesprze rozwój dzieci. Tablica manipulacyjna na jakiej znajdują się poszczególne materiały pozwala dziecku wykorzystać wszystkie zmysły, przez interakcję z tym, co jest na niej umieszczone.

Na witrynie sklepowej znajdują się przeróżne tablice, dzięki czemu można decydować się na te elementy, jakie dostosowane będą do danego malucha. W przedszkolach oraz w szkołach nauczyciele mogą wykorzystać tablice manipulacyjne również do tego, żeby pomagać dzieciom rozwinąć kompetencje związane z mową. Uczniowie mają możliwość uczyć się nazewnictwa przykładowo wtedy, gdy konkretne elementy przyczepiają do tablicy lub wyrazy dopasują do rzeczy. Doświadczenia zmysłowe z tablicami przynoszą powody do świetnej zabawy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój