Usługi

W jakich przypadkach można się starać o konsumencką upadłość

Z najróżniejszych pożyczek i kredytów miało okazję skorzystać mnóstwo naszych mieszkańców. Lecz z rozmaitych powodów czasami przestają one takie pożyczki spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich życiu. Szczególnie przy parabankach i finansowych instytucjach bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do dużych kwot, mogą się też rozpocząć czynności egzekucyjne i komornicze.

Jeżeli taka sytuacja będzie się utrzymywać przez parę miesięcy i dana osoba nie będzie miała szansy na spłacenie posiadanych długów, to może wnioskować o konsumencką upadłość. Taka możliwość w naszym kraju się pojawiła w roku 2009, co wielu osobom otworzyło szansę na to, żeby wrócić do normalnego życia. Żeby była możliwość skorzystania z takiej opcji, to przede wszystkim trzeba być fizyczną osobą bez posiadania działalności gospodarczej. Dodatkowo w przepisach jest określone, że okres bez spłat zobowiązań wynieść powinien co najmniej trzy miesiące, i wtedy myśleć można o wypełnieniu wniosku.

Taki wniosek należy złożyć do sądu rejonowego, który dokładnie sprawdza całą sytuację dłużnika i podejmuje decyzję, co z tym dalej zrobić. W wielu przypadkach wniosek zostanie odrzucony, ale w części dłużnik dostanie szansę na zredukowanie lub nawet całkowite umorzenie posiadanych długów. Spore znaczenie ma tu przyczyna pojawienia się problemów, jeśli do niej się przyczyniło niedbalstwo lub celowe działanie, to wówczas decyzja będzie negatywna. Dużo na ten temat można znaleźć w sieci, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło adwokat upadłość konsumencka i przejrzeć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY