ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Dywan do salonu – jak znaleźć najlepszy i nie przepłacić za niego

Dywany dostępne są w ogromnej liczbie wzorów i kolorów, z tego też powodu klienci mają duże możliwości wyboru. Jedną z istotniejszych spraw, nad którymi trzeba się zastanowić, jest materiał, z którego dywan sznurkowy do salonu został wykonany. Takich materiałów jest parę, i różnią się one zarówno właściwościami i wyglądem, jak też i cenami. Naprawdę eleganckie, stylowe i nadające się do każdego wnętrza są wycieraczki do przedpokoju wełniane. Fakt, że kosztują one dość sporo, bowiem wełna to jeden z najdroższych materiałów.

Lecz w zamian otrzymuje się świetne wykonanie, wyjątkową delikatność i miękkość. To, co jest bardzo ważne, to dywany wełniane bardzo dobrze utrzymują właściwy mikroklimat, co bez wątpienia ma spory wpływ na kondycję domowników. Kupić je można na przykład odwiedzając jakiś popularny tanie dywany sklep internetowy, z pewnością każdy znajdzie tam jakiś odpowiedni wzór dla siebie.

Także bardzo przyjemne w dotyku i ciepłe, a jednocześnie mniej kosztujące, są dywany wykonane z akrylu. Dodatkową ich zaletą będzie to, że nie blakną pod działaniem promieni słonecznych, więc utrzymują długi czas swoje kolory. Odporny na plamy i ścieranie jest poliamid, i z tego materiału często wykonywane są chodniki dywanowe z metra. W związku z tym że kładzione są przeważnie w miejscach, w jakich dość często się przechodzi, to mechaniczna wytrzymałość jest dość ważna do tego, aby długo one służyły. Niezwykle ciekawie przedstawia się również polipropylen.

Wycieraczki pod drzwi, chodniki oraz dywany zrobione z tego surowca także są niezwykle trwałe, a poza tym można je łatwo doczyścić z zabrudzeń. Polipropylen również jest odporny na wodę, wilgoć i niepożądaną pleśń, z tego też powodu sprawdza się dobrze także w zewnętrznych zastosowaniach. Dodatkowym jego plusem jest to, że pod działaniem ognia nie zacznie się palić, a tylko topić, co poprawia znacząco bezpieczeństwo. Warto również wspomnieć o wiskozie, dywany z tego materiału są delikatne i mają intensywne, wyraziste barwy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY