ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Folia z PCV – jakie ma zastosowanie praktyczne w różnych gałęziach przemysłu

Współczesny przemysł bardzo chętnie korzysta z różnego rodzaju elementów zrobionych z PCV. Tworzywo to ma bowiem liczne zalety, i dlatego cieszy się taką popularnością. Najczęstszą jego formą są różnego rodzaju folie, które mają naprawdę szerokie zastosowania. Po pierwsze folia PCV jest elastyczna, a przy tym trwała i wytrzymała.

Nawet zginanie wiele racy nie spowoduje jej pęknięcia, a równocześnie wykazuje ona dużą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. PCV posiada również niski współczynnik cieplnej przenikalności, przez co będzie stanowić świetny termiczny izolator. Ta cecha wykorzystywana jest powszechnie przy kolejnym niezwykle popularnym wykorzystaniu folii PCV, jakim są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę pasków zachodzących na siebie, przez jakie po odsunięciu da się przejść lub przejechać wózkiem.

Jednocześnie w normalnym stanie takie paski dokładnie do siebie przylegają, i skutecznie zapobiegają utracie temperatury. W przypadku takich zastosowań dużym plusem jest również to, że poszczególne paski mogą mieć różne kolory. Typowo robione są one z przezroczystego tworzywa, lecz są również możliwości zabarwienia ich na jeden z kilku kolorów. Widocznym w mniejszym stopniu, ale bardzo ważnym miejscem wykorzystania folii PCV są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona miejsca, w którym przebywa spawacz przed emitowaniem niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I do tego celu właśnie PCV nadaje się doskonale, ponieważ folia o grubości zaledwie pół milimetra zatrzymuje w zasadzie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY