ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Kaszel u czworonoga oraz trudności z krążeniem – weterynarz radzi

Wielu posiadaczy psów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, że ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – koci okulista warszawa. W pewnych momentach sami podajemy stworzonym przez nas zwierzakom farmaceutyki, syropy, jednakże okazjonalnie obserwujemy jakiekolwiek rezultaty. Właściciele piesków twierdzą, że ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze i od tego czasu uporczywie kaszlą. Domowa terapia nie daje rezultatów, właśnie dlatego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

W czasie takiej wizyty w większości wypadków prowadzone są badania kliniczne, jakich wyniki ukazują, że kaszel u pieska ma całkiem inne podłożenie, aniżeli przeziębienie.

W większości wypadków okazuje się, iż kaszel jest wyłącznie jednym z symptomów niewydolności krążenia w psim organizmie. Schorzenie to nosi fachową nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej i objawia się powiększonym sercem. W takiej sytuacji stosuje się najczęściej właściwe leczenie, a także wprowadza dietę, co już po kilku tygodniach zapewnia idealne rezultaty.

Tylko, bo właściwie leczony pies może znów odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. W wielu przypadkach zapominamy, iż fizjologia czworonoga jest gruntownie inna niż człowieka oraz próbujemy naszego pupilka leczyć syropami oraz antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie wyłącznie nie poprawi samopoczucia pieska, ale w wielu przypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u pieska jest nie tylko objawem złego krążenia, jednakowoż również może być przyczyną groźnej choroby płuc. Zwykle jest, bowiem pierwszym dostrzegalnym objawem tejże choroby, jaka nieleczona bez ustanku rozwija się oraz powoduje, ze pies czuje się coraz to gorzej, przestaje mieć chęć do zabawy, i pokaźniejszą część dnia po śpi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY