Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki czy też żuchwy w celu utrzymania protezy bądź też mostu. Są one wykonane z tytanu lub stopów tytanu oraz są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są wybitnie trwałe i mogą służyć przez wiele lat, jeśli są prawidłowo użytkowane i zadbane – implanty warszawa. Zanim zostanie założony implant, doktor stomatolog musi całkowicie zbadać stan zębów pacjenta oraz kości szczęki lub ewentualnie żuchwy. Co poniektórzy pacjenci nie są słusznymi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości bądź też obecność chorób takich jak cukrzyca lub osteoporoza.

Procedura wszczepienia implantu jest z reguły przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym oraz trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na parę miesięcy, by mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant nadzwyczajny łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę lub ewentualnie most. Implanty są bardzo skuteczne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednakowoż ich cena może być dość wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów oraz lokalizacji, cena ma obowiązek się wahać od kilkuset do paru tysięcy dolarów. Co poniektóre ubezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, lecz nie wszystkie, więc należałoby sprawdzić, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji sztampowych zębów. Pacjenci powinny szczotkować implanty tak samo jak swoje normalne zębiska.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój