ARTYKUŁ SPONSOROWANY Biznes, Finanse

Odmiana zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

W stosunku do dominującej aktualnie w stworzonym przez nas kraju relacji między cenami mieszkań a średnimi zarobkami naszych rodaków mało możliwe jest zakup mieszkania czy również domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Banki badają zdolność kredytową osób składających wnioski o kredyt, kierując się wielkością zarobków oraz wiekiem wnioskodawców.

Niemniej ważnym aspektem, który ma prawo mieć znaczący wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest forma zatrudnienia, jaka dane osoby mają – doradca kredytowy. Banki najentuzjastyczniej udzielają kredytów grupie osób, jakie zatrudnione są na umowę o prace na czas nieokreślony. Niesłychanie właściwą pozycję startowa mają zwłaszcza osoby zaangażowane w tak nazywanym sektorze publicznym, a więc urzędnicy państwowi, pracownicy administracji lub służby mundurowe. Jeśli okaże się, że dana postać jest zatrudniona na czas oznaczony, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej jednostce gospodarczej.

W pewnych sytuacjach banki żądają również od obecnego pracodawcy, aby dostarczył list intencyjnym, w jakim zobowiąże się do przedłużenia umowy z danym pracownikiem na następny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako potencjalni kredytobiorcy w sektorze kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, inaczej tacy, jacy nie zatrudniają żadnych pracobiorców – tym jednostkom najtrudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny, nawet trudniej aniżeli tym, którzy zatrudnieni są na umowy-zlecenia albo również na umowy o dzieło.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY